Jamiah Rodgers Band ( USA – Chicago )

Kdy:
Listopad 14, 2023 @ 7:30 pm – 10:00 pm Europe/Prague Časové pásmo
2023-11-14T19:30:00+01:00
2023-11-14T22:00:00+01:00

Jamiah Rogers

Jamiah se narodil 21. dubna 1995 na jižním předměstí Chicaga. Jeho maminka zpívala a jeho táta hrál na spoustu nástrojů, ale nejčastěji si vybral kytaru. Ve věku tří let začal Jamiah hrát na bicí, hned na třech „frontách“: škola, kostel a kapela jeho otce (The Tony Rogers Band). Od začátku se zajímal o kombinování žánrů: blues, funk, rock, reggae, soul a R&B. Jeho idoly se rychle staly: Bob Marley, Jimi Hendrix, Albert King, Freddie King, B.B. King, Howlin‘ Wolf a Muddy Waters.

 

Ačkoli začal hrát na bicí, ve věku 7 let ho rodiče povzbuzovali, aby vzal kytaru a jeho otec mu začal dávat lekce na nástroj. Tak se Jamiah, stejně jako jeho otec, stal multiinstrumentalitou. Umí hrát na bicí, kytaru, basu, klavír a varhany, ale jeho největší láskou je kytara a bicí. Svou první kapelu, power trio Jamiah on fire & The Red Machine, založil v 15 letech. Hrál na kytaru a zpíval v ní. Spolu s otcem tvoří skladatelsko-produkční tandem. Vydali dvě alba: „Taking the stage“ (2012) a „Winners Never Quit“ (2015). Koncertují především ve svém domovském státě a zemi, ale vystupovali také v Kanadě (na vznešených festivalech: Trois-Rivieres en Blues, Ottawa Bluesfest, Montreal International Jazz Festival, Festival International du Blues de Tremblant nebo Sherbrooke Blues & Roots Festival) a v Nizozemsku.

V roce 2018 Jamiah cestoval po Evropě s kapelou zpěvačky Anniky Chambers v rámci turné „The New Blues Generation“. V květnu 2020 se měla poprvé objevit v Polsku a sousedních zemích, ale ze zřejmých důvodů musela být trasa odložena (nebo spíše několikrát odložena…). Jamiah má jedno sólové album, Blues Superman (2017), založené na konceptu superhrdiny, který má zachránit blues a udržet ho naživu. Jako mladý bluesman je Jamiah často dotazován, jak vidí budoucnost blues. Jeho odpověď zní: „Blues se daří; O umírání nemůže být řeč!“

 

Jamiah Rogers – kytara a zpěv

Tyvon Rice – baskytara
Isaiah Horne – bicí

JAMIAH ROGERS – Česká republika | Delta rezervace