BLUES BOY KINGS (UK) – vynikající bluesová kapela z anglického Midlands. Vystupují po celé Velké Británii a získávají legie nových fanoušků na každém koncertu, který odehrají. Nyní vyjíždí na velké evropské klubové turné – součástí bude také Česko, Slovensko a Polsko.
Jason North hraje na kytaru, zpívá a je hlavní skladatel. Během posledních patnácti let napsal kolem 50 původních písní. Blues Boy Kings doplňuje skvělá zpěvačka a baskytaristka Samantha North a Dave Raeburn na bicí..
Významný britský bluesman, špičkový hráč na foukací harmoniku PAUL LAMB & Roosevelt Houserockers. Nenechte si ujít tento mimořádný koncert. Paul Lamb patří již léta mezi nejvýznamnější top jména britské bluesové scény.
Žák Sonny Terryho, jeden z nejuznávanějších představitelů současného britského blues a držitel hned několika prestižních cen British Blues Awards v různých kategoriích. Opakovaně jako nejlepší britský foukačkář, nejlepší kapela či nejlepší bluesové album.
Paul Lamb se představí v doprovodu svižných rakouských Roosevelt Houserockers, které můžete znát jak z bluesového festivalu v Šumperku, tak z několika dalších akcí u nás.
Paul Lamb & The Roosevelt Houserockers – Going Down To Mississippi – YouTube
Paul Lamb & The Roosevelt Houserockers – Hard Hearted Woman – YouTube
Paul Lamb/Chad Strentz/Roosevelt Houserockers- Sumperk Blues Alive Festival-Mr Lambs Jump – YouTube
Mimořádně talentovaný kytarista Ben Poole je považován za stoupající hvězdu první kategorie na britské bluesrockové scéně. I přes své mládí už má za sebou účinkování s takovými legendami, jakými jsou např. Jeff Beck, Gary Moore nebo John Mayall.
Ben získal v letech 2011 a 2013 ocenění „Best Guitar Player“ při udělování cen „British Blues Awards“ a reprezentoval Velkou Británii při udělování cen „European Blues Challenge 2012“ .
Po úspěšné EP-desce „Everything I want“ (2012) následovalo v roce 2013 debutové album „Let´s Go Upstairs“ . Tímto albem se Ben Poole představil širšímu publiku nejen jako fenomenální kytarista, ale zároveň i jako skvělý zpěvák a skladatel. V roce 2014 spatřilo světlo světa první živé album Bena Poolea, nazvané „Live at The Royal Albert Hall“ . V dubnu 2016 vydává Ben své druhé studiové album „Time Has Come“ a dále 14. září 2018 prostřednictvím Manhaton Records další zbrusu nové studiové album Anytime You Need Me.
After Hours vycházejí z klasického soundu 60. a 70. let ve spojení s popovou melodičností let devadesátých. Zvuk je charakteristický silnými melodiemi, údernými refrény a propracovaným spojením zpěvu, baskytary, bicích a dominantních hammondek s klavírem. kapela hraje ve složení Dan Koubík – zpěv, Jan Reindl – klávesy, Michal Voldřich- baskytara, Jan Kýček – bicí.
—
AFTER HOURS
www.bandzone.cz/…urs
https://www.facebook.com/….cb
https://www.youtube.com/watch?v=SQPuzRzhfEMPo dlouholetém působení v hudební branži a vystupování s kapelami Tonny Blues Band, Charliem Slavikem a Janem Kořínkem později pak s Mojo Bandem se rodačka z Filadelfie, již dlouhou dobu žijící v Česku, energická americká bluesová zpěvačka Juwana Jenkins, rozhodla pro sólovou dráhu. K této změně ji dovedla dlouhá cesta uměleckého rozvoje a léta strávená na pódiích v tuzemsku i za hranicemi Česka.
Její první „vlaštovkou“ sólové kariéry byl singl s názvem Long Time, vyprávějící zpěvaččin příběh. Text k písni napsala sama, na hudbě spolupracovala s krajanem, americkým producentem, skladatelem a kytaristou Stevem Walshem. „Text vychází z mých zážitků a rytmus vznikl ze zvuků a pocitů při psaní této písně ve vlaku,“ popisuje Juwana a dál vzpomíná: „Před několika lety, když jsem jela domů vlakem z Polska, kde jsem měla dlouhé letní turné, jsem si uvědomila, že jsem vlastně předčila všechna svá očekávání a sny o hudební kariéře. Také jsem si řekla, že je na čase do toho „šlápnout“ pořádně, po hlavě a nebát se do toho jít sama a za sebe a dělat si tak věci po svém. I když sólová dráha není cíl, ale pouze prostředek mého hudebního sebevyjádření.“
Juwana, průbojná Afroameričanka, chtěla být zpěvačkou už jako malá holka, a taky se chtěla stát pražskou Josephine Bakerovou. Hudba je pro ni droga, díky které si může upravovat náladu a vyjadřovat tak své pocity. „Od dětství mám v srdci i hlavě mnoho skvělé hudby, která se vyvinula z blues, soulu, funku, rapu a hip-hopu na ulicích Filadelfie,“ uvedla zpěvačka. V současné době spolupracuje na mezinárodní úrovni též s kapelami z Nizozemska, Itálie či Německa. Od roku 2013 je navíc zástupkyní České republiky ve sdružení “European Blues Union“.
Poloamatérské uskupení především lokálního významu Pach Dobrodružství zahraje svoje oblíbené songy od kapel jako Talking Heads, David Bowie, Patti Smith, Pj Harvey a jiné klasiky.
https://www.facebook.com/PachDobrodruzstvi
„Scars To Remember“ Tour 2024
Čerstvá porce zemitého blues i pro příznivce tvrdého rocku.
Power rockové trio se dalo dohromady v dánském městě Thisted v roce 2002. Jeho zakládající
členové Martin J. Andersen (kytara, zpěv) a Jesper Bunk (basa) spolu působili v několika
seskupeních různých žánrů, dokonce pár měsíců strávili v californských nahrávacích studiích,
kde spolupracovali např. s Georgem Clintonem, Billy Prestonem a Bobby Womackem. To již
měli zcela jasnou představu o své vlastní hudbě: energický hard blues rock, pro který je
charakteristická určitá dávka improvizace a zvýrazněná úloha sólové kytary hlavního
protagonisty. Inspirací byl pro ně kytarový rock přelomu 60. a 70. let – jmenovitě kytaristé
jako Jimi Hendrix, Robin Trower, Frank Marino, kapely Black Sabbath, Mountain nebo také
Funkadelic. První album „Manifesto“ určené pouze pro dánský trh na sebe nenechalo dlouho
čekat. Důležitým momentem v kariéře souboru byl podpis smlouvy s významnou americkou
vydavatelskou firmou Grooveyard Records, která se specializuje výhradně na hudbu tvrdšího
ražení stojící na pevných bluesových základech. U ní vychází v roce 2008 druhé album
„Freedom‘s Calling“ následované reedicí prvního alba obohaceného o dříve nevydané
bonusy. A tak se stalo, že všechna alba dánských hudebníků jsou nyní k mání v celosvětové
distribuci. Dosavadním vrcholem kariéry pro trojici excelentních muzikantů bylo spojení
s Walterem Troutem, kterému na přelomu let 2020-21 tvořili doprovodný band. Tato
spolupráce měla zásadní vliv na zvuk a styl jejich desátého alba „Scars to Remember“, které
vyšlo v létě 2023 u firmy Mighty Music. Mimochodem Walterův syn bubeník Biskit
Braendgaard ”odtluče” únorové české turné.
Aktivity hlavního protagonisty Martina J. Andersena se nesoustředí pouze na Blindstone.
Spolupracuje také s kapelami Meridian, The Affair, Mountain Of Power, Blindside Blues Band
atd. ať už jako zpěvák a kytarista, skladatel nebo nahrávací technik a producent. Vydal i dvě
sólová alba.
Jedna z recenzí praví: „Blindstone je budoucností blues rocku a její frontman hrdinou moderní
doby. Tečka.“ Je tomu opravdu tak? O tom se můžete přesvědčit sami. Kapela českým
fanouškům vzkazuje: „Hrajeme u vás rádi a těšíme se, až vám představíme svůj nový
repertoár.“
https://en-gb.facebook.com/Blindstone.official/
Ukázka z nového alba https://www.youtube.com/watch?v=y85TCZxZhUE
Ukázka spolupráce s Walterem Troutem
https://www.youtube.com/watch?v=Y7E9QAWH0w
Leaving Spirit (vznik 2016) je kapela s fenomenální zpěvačkou (přihlédneme-li k jejímu nízkému věku). Rocková hudba souboru s výraznými vlivy blues, country a jižanského rocku opravdu šlape! Šest mladých hudebníků z bavorského Würzburgu, města na půl cesty mezi Norimberkem a Frankfurtem nad Mohanem, představuje převzaté i původní písně ve stylu Neila Younga, Eagles, Roberta Johnsona, Allman Brothers a mnohých dalších. Jejich debutové album „Things Change“ vyšlo v roce 2019 na všech digitálních platformách a na CD (prodej přes Amazon). Kromě klasické rockové formace založené na hutně „jižanském“ zvuku třech kytar, basy a bicích, používají muzikanti i některé exotičtější nástroje jako je lap steel kytara, mandolína a bluesová harfa. Leaving Spirit odehráli po dobu své existence spoustu koncertů v klubech a na festivalech po celém Bavorsku a následně i Německu. Jejich vítěznou cestu k posluchačům na chvilku přibrzdil covid-19. ale dnes už září v plné, původní síle…
Minulý rok absolvovali turné po Německu, Belgii a Nizozemsku, kde sdíleli pódia s tak renomovanými umělci, jako jsou „Markus Rill“ a „Robert Jon & The Wreck“. Letos „Leaving Spirit“ představí své třetí studiové album „Guide to the Spirit World“, zachycující podstatu „ručně vyráběné“ rockové hudby v podmanivé směsi blues, rocku a country. S „Guide to the Spirit World“ nás kapela vezme na strhující cestu přes vyprahlé pustiny, kaktusové krajiny a nekonečné horizonty. Soubor, proslavený velmi osobitým hlasem zpěvačky Pauly Frecotové, vypráví příběhy o svobodě, snech a hledání identity. S více než čtyřiceti vystoupeními na jejich letošním turné „Spirit World“, včetně 11 koncertů v České republice, poskytují „Leaving Spirit“ publiku příležitost vydat se na cestu drsnou krajinou roots-rocku. Koncert, který si nesmí nechat ujít fanoušci blues, country nebo rocku!
Leaving Spirit | Myth of the Delta Blues (Official Video) – YouTube
Leaving Spirit | Dusty Window (Official Video) – YouTube
Leaving Spirit | Come Together (Official Video) – YouTube
Leaving Spirit | Back on Track (Official Video) – YouTube
Leaving Spirit | Refrigerator Blues (Official Video) – YouTube