Po 15 letech, 7 albech a stovkách koncertů ve 23 zemích se kapela Moreland & Arbuckle rozpadá a zpěvák a harmonikář Dustin Arbuckle z Kansasu zakládá nový projekt Dustin Arbuckle & The Damnations .
Dustin Arbuckle a The Damnations nelze spojit s jedním konkrétním žánrem. Arbuckle, veterán hudební scény s progresivními kořeny, jenž jako zpěvák a hráč na foukací harmoniku exceloval v sestavě Moreland & Arbuckle, v roce 2017 spojil svůj další osud The Damnations. Hudebník, který si cení tradiční americké hudby v duchu Charleyho Pattona, stejně jako cross-pollinated sounds formace The Band nebo soulu ve stylu Stax.
Rozmanitost hudebního cítění The Damnations (Brandon Hudspeth na kytaru, Caleb Drummond nebo Mark Foley na baskytaru a Kendall Newby na bicí) to vše spolu s občasnými výpady do deep country a nebo i jazzu umožňuje.
„Tato kapela byla Dustinův nápad,“ komentuje Foley, „a museli jsme to dát dohromady rychle, protože v diáři už byly zapsané koncerty. Dustin prostě střílel naslepo, zavolal na pár čísel, oslovil nejlepší muzikanty, které znal, a z těch, kteří měli čas, sestavil armádu generálů! Všichni jsme už od prvního společného hraní věděli, že tato kapela je něčím výjimečným. Došlo jen na tři zkoušky před prvním vystoupením, ale byli jsme v pohodě. A tak to zůstalo. Pokaždé, když stojíme na pódiu, vznikne něco nového. Protože Brandon i Dustin jsou hluboce vzdělaní v tradiční hudbě a zároveň se dokonale orientují na současné scéně, máme široký stylový záběr.
Několik zájezdů po Severní Americe a turné po Evropě spolu se dvěma vydanými EP deskami zcelilo kapelu a položilo základy pro jejich první album My Getaway (vydané v září 2020). Zní tu ohlasy country, střídají se nálady od temného blues přes kořeníčko francouzského šansonu až po odlehčený swing. Od prvního poslechu je vám jasné, že to všechno spolehlivě drží pohromadě interpretací skvělé americké kapely.
„Tohle je prostě kolaborativní kapela,“ říká Brandon Hudspeth. „Mnoho písní je postaveno na tom, že do základního nápadu, dle aktuální nálady přidáváme další vrstvy. V některých skladbách je prostor, kde se jen tak protahujeme, nebo zkoumáme, jak se to dá rozvinout. „Jedním z největších komplimentů, kterých se nám dostalo,“ dodává Arbuckle, „ať už od ostatních hudebníků, promotérů nebo posluchačů, je to, že náš styl spojuje tolik různých aspektů americké hudby, že jsme vytvořili něco jedinečného. S touto kapelou na tomto albu se opravdu snažíme namalovat velký obraz na velké plátno.
Čistě chlapská kapela složená z jedné ženy a dvou mužů hrající autorské
písně. Atmosférický art-rock pro pohodový posluchače. Možná nehrajeme
dokonale, ale hrajeme s radostí a vervou.
Složení: Mánice Ánice-bicí; Marťas-basa; Ladislávek-kytara. Finalisté
soutěže Šance Muzikus 2020.
Koncert bude znamení poděkování našim fanouškům. Umožnili nám
prostřednictvím sbírky na hithit nahrát nové CD „Příběh““, které v Highway 61 pokřtíme
Těšíme se na vás!
Vaši Dělníci vědy
Multižánrová skupina v obsazení kytara, harmonika a housle. Hraje k tanci i poslechu známé písně podle nálady publika. Kapela se začala formovat od roku 2002, od té doby hraje převážně soukromé akce a svatby + zahraniční turné od Skandinávie po Itálii.
obsazení:
Václav Švepeš – harmonika, zpěv
Jiří Kadlec – kytara, Zpěv
Jan Kadlec – housle, zvuk, světla
MAD BULLS jsou kapela z ČB a vznikli v ½ roku 2017. Sestavu utvořili Koloman (bicí), Dan Kolář (kytara) a Milan Říha (zpěv). Zakládající členové se už dobře znali, protože spolu hráli v kapelách AMBROSIA, BUD a KOLOBAND. Následně se přidal Michal Petřík (basa) a nakonec formaci doplnil Tomáš Marhoun (klávesy). Tomáš však již ze zdravotních důvodů svou účast ukončil a jeho místo nyní zaujal Patrik Novotný . Mad Bulls hrají především hardrockový repertoár od známých kapel, který občas proloží méně známými kusy.
BERNEBER – českobudějovická blues-rocková kapela hrající vlastní tvorbu okořeněnou o klasiky z dílen ASPM, Michala Prokopa a Framus 5 či Jirky Schelingera.
Složení:
Tomáš Hussar – zpěv, akustická kytara
Petr Novák – kytara, zpěv
Miroslav Čapek – bicí
Filip Kubeš – baskytara
https://www.facebook.com/bernebercb
Skupina Bratři Karamazovi vznikla v roce 1993 a je založena na undergroundovém stylu. Členové skupiny se postupně měnili, nyní hraje kapela v této sestavě:
Kůča – zpěv
Petr Turek – kytara
Petr Kučera – klávesy
Olda Sýkora – baskytara
Béďa- Pingi – bicí nástroje
http://
Počet míst k sezení je omezen, proto si místa rezervujte včas na emailu clubhighway61@seznam.cz
FONTANELA – Velešín
Původní jihočeský Blues- rock
Skupina vznikla v roce 1995 původně za účelem studiového nahrání starších písní velešínské folkové skupiny M+L. Toto úsilí bylo završeno v roce 1997 vydáním CD s názvem NA MALÉM MĚSTĚ u vydavatelství Pupava v edici „Ohlédnutí“. CD obsahuje 18 poetických folkových písní převážně z dílny Luboše Hrdličky zakladatele M+L který se po roce 1989 vydal svojí cestou.
Zbývající část M+L, Miluška Hrdličková (zpěv, rytmika), Jarda Bartizal (zpěv, kytara, harmonika), Vlasta Nedorost (basa, akordeon) společně s Anežkou Opekarovou (zpěv, housle, flétny) Vlád‘ou Korbelou (zpěv,kytara) a Marianem Hostkem ( zpěv, saxofon, klarinet) dali dohromady sestavu, kterou pojmenovali FONTANELA.V tomto složení skupina fungovala v letech 1995 až 1998.
Touha po žánrové změně, směrem k blues-rocku, vyvolala zákonitě i postupné změny nástrojů a osob. V průběhu roku 1996 přibyl hráč na el. kytaru Petr Busta a kongista Filip Markes a tím byla cesta k folk-rocku a blues otevřena. Se začátkem roku 1997 došlo k radikální změně a to příchodem bubeníka Jardy Lusta. Fontanelu opustili Vlád‘a Korbela a Anežka Opekarová. Filip Markes nyní hostoval jako saxofonista.
Po celkem úspěšném roce, kdy se Fontanela zúčastnila největších našich festivalů – Porty v Plzni a Zahrady v Náměšti na Hané, natočila skupina krátké CD TAK POJĎ obsahující čtyři blues-rockové původní skladby. V polovině roku 1998 došlo k další změně a to na postu bubeníka, kdy Jardu Lusta nahradil Pavel Žák.
Nejzásadnější změna však přišla jako rána z čistého nebe na konci roku 1998, kdy se rozhodla FONTANELU opustit frontmenka, zpěvačka Miluška Hrdličková, a tím se FONTANELA stala výhradně chlapskou záležitostí se silnou inklinací ke kořenům blues.
Saxofonista F.Markes šel za svými projekty a místo něho začal opět hrát M. Hostek. Posilou se také stal nový kytarista, zpěvák a hlavně autor mnoha písní Petr Čermák.
FONTANELA se objevila v těchto letech na festivalech – Blues Aperitiv ŠUMPERK, Porta PLZEŇ, Zahrada NÁMEŠT, Houpačka VELEŠIN, Folk PROTIVÍN, Léto pod Věží VELĚŠÍN, Folková Růže JINDŘICHŮV HRADEC a dále absolvovala řadu klubových vystoupení. V květnu roku 2002 spatřilo světlo světa CD s názvem FONTANELA 2002 zahrnující čtrnáct písní bluesrockového a folkrockového ražení převážně z pera členů kapely a jejich přátel. Od začátku roku 2003 s rozšířením repertoáru směrem k jižanskému rocku, posílil kytarový val el. kytarista Stěpán Žák.
Na jaře roku 2005 kapela natočila další autorské CD pojmenované KOČIČÍ BLUES……
Z vlastního rozhodnutí opustil FONTANELU v roce 2008 Petr Čermák.
Kapela pokračovala v sestavě – JARDA BARTIZAL – zpěv, kytara, harmonika, VLASTA NEDOROST – baskytara, PETR BUSTA – elektrické kytary, ŠTĚPÁN ŽÁK – elektrická kytara, PAVEL ŽÁK – bicí a JANA HANUŠOVÁ – sbory… V tomto složení Fontanela vystupuje až do konce roku 2014, kdy s hraním skončil dlouholetý bubeník Pavel Žák spolu s Janou. Touto cestou jim chceme poděkovat za příjemné společné roky, prožité na našich bigbeatových štacích.
http://www.fontanela.net/Video/video.html
Parní Wanna
Kapela vznikla v roce 2009. Původní – až punkově syrovější – sestava byla radikálně změněna o dva roky později. Kapelník Jan Matěj Krnínský přizval nové hudební tváře, ale využil i zkušenosti zavedených muzikantů. Od samého počátku, bylo filosofií kapely, hrát převážně autorský repertoár. Nová sestava vyšla stylově z klasických rockových postupů, obohacených různými jinými hudebními vlivy. Osobitost kapely tvoří zejména využití elektrických houslí, mužského a ženského vokálu a české texty na hranici poezie. Kapela oslovuje nejen rockové publikum, ale též posluchače s širším hudebním záběrem.
Brightonský bluesový zpěvák, kytarista a skladatel Will Johns dosahuje mistrovské rovnováhy mezi starým soulem a moderním vkusem, Je jedním z nejlepších současných bluesových umělců Velké Británie. Will se narodil v roce 1973 a je „mužem s hudbou v krvi“, což vzhledem k jeho rodokmenu to není překvapivé. Jeho rodiči jsou britská herečka a modelka Paula Boyd (sestra slavné Pattie Boyd) a americký hudební producent a zvukař Andy Johns (mimo jiné zásadní alba Led Zeppelin. Cream a Jethro Tull). Protože se jeho matka několikrát vdala, tak mezi jeho strýce patří(li) Eric Clapton, Mick Fleetwood a George Harrison.
Will je uznávaný skladatel a interpret, vydal čtyři sólová alba (to poslední z roku 2021 se jmenuje Bluesdaddy) a byl mimo jiné tři roky po sobě nominován v kategorii „nejlepší originální bluesovou píseň“ v rámci British Blues Awards. Will Johns pravidelně vystupuje po boku osobností typu Erica Claptona, Ronnieho Wooda, Jacka Bruce a Robbena Forda.
Will Wilde (UK) – zpěv, kytara, harmonika, Tomáš Frolík – kytara, zpěv, Johnny Judl – baskytara, zpěv, Michael Nosek – bicí, zpěv
WILL WILDE z anglického Brightonu opět (po pěti letech!) přiveze kolekci zemitého texaského blues (Johnny Winter, Kenny Wayne Sheppard), prověřenou klasiku (Jimi Hendrix, John Lennon, Black Sabbath, Cream) a úpravy jazzových standardů pro královskou foukací harmoniku (Miles Davis, John Coltrane, Wayne Shorter). WILL WILDE patří mezi absolutní špičku současné anglické bluesrockové scény. Will Wilde pochází z hudební rodiny, hodně známá je i jeho sestra Dani Wilde (www.daniwilde.com), toho času na mateřské. Will je aktuálně pod smlouvou u prestižního německého labelu „Rock The Earth Records“. Ve hře na foukačku má pět nominací na British Blues Award, v roce 2019 vyhrál „The Blues Matters Award“. Kromě hry na foukací harmoniku je také skvělým bluesrockovým zpěvákem, skladatelem a sólovým kytaristou. Na českém turné jej doprovodí stálice české bluesové scény, blues-power-crossoverová kapela The Bladderstones.
Kapela The Bladderstones působí na české hudební scéně od roku 2013, ovšem její duch, baskytarista a zpěvák Johnny Jůdl, je velmi zkušeným hudebníkem. Leckoho nicméně překvapí druhy dvou židlí, na kterých sedí. Zatímco The Bladderstones můžeme označit za kapelu bluesrockovou (jakkoli neortodoxní), známější je jako baskytarista, fagotista a hráč na elektrickou kytaru populárního alternativního Jablkoně. Tón The Bladderstones kromě jeho přínosu spoluurčuje hlavně všestranný hráčský rukopis Tomáše Frolíka, který patří mezi nejzajímavější mladé kytarové objevy posledních let. Trio The Bladderstones nějakou dobu hledalo optimální „posaz“ (v průběhu této doby se ovšem už stačilo stát i vítězem prestižní soutěžní přehlídky Blues Aperitiv), na druhém albu Without Cover se ovšem evidentně našlo, a to i díky zapojení nového bubeníka Michaela Noska. Jak neortodoxně kapela k hudbě přistupuje, vidíme nejen na vlastním různorodém materiálu, ale na jediné převzaté věci alba, bluesové klasice Baby Please Don’t Go, jež je přepracována skutečně zevrubně.