JACK CANNON BLUES BAND, který hraje skladby vlastní i převzaté. Standardy v jeho pojetí přitom nezní otrocky, ale vždy invenčně a novátorsky. Je pekelně rychlé a má rockový feeling. Posluchači proto na jeho koncertech bývají na pochybách, jestli Jimi Hendrix opravdu zemřel, a pokud ano, jestli se znovu nenarodil v Maďarsku.
Kapela se stala výhercem nejprestižnější české bluesové soutěže Blues Aperitiv a ji 2 x vystoupila na největším bluesovém festivalu Střední Evropy, Blues Alive v Šumperku.
„Je to energetický blues-rockový kvartet, charakteristický svým moderně autentickým přístupem. Kapela nepřehrává jen otrocky vzory, nýbrž přistupuje ke standardům tvůrčím způsobem a v neposlední řadě prezentuje i vlastní autorskou tvorbu,“
Jejich inspirací jsou hudebníci jako jsou Jimi Hendrix, Robben Ford, Kenny Wayne Shepherd nebo The Spencer Davis Group. Zažijte na vlastní kůži krédo kapely: „Blues není jen hudba. Blues je způsob, jakým se díváme na svět a způsob života. A hrajeme proto, abychom se s vámi podělili o náš bluesový svět!“
https://www.youtube.com/watch?v=_QvzYgxtJn8
FONTANELA – Velešín
Původní jihočeský Blues- rock
Skupina vznikla v roce 1995 původně za účelem studiového nahrání starších písní velešínské folkové skupiny M+L. Toto úsilí bylo završeno v roce 1997 vydáním CD s názvem NA MALÉM MĚSTĚ u vydavatelství Pupava v edici „Ohlédnutí“. CD obsahuje 18 poetických folkových písní převážně z dílny Luboše Hrdličky zakladatele M+L který se po roce 1989 vydal svojí cestou.
Zbývající část M+L, Miluška Hrdličková (zpěv, rytmika), Jarda Bartizal (zpěv, kytara, harmonika), Vlasta Nedorost (basa, akordeon) společně s Anežkou Opekarovou (zpěv, housle, flétny) Vlád‘ou Korbelou (zpěv,kytara) a Marianem Hostkem ( zpěv, saxofon, klarinet) dali dohromady sestavu, kterou pojmenovali FONTANELA.V tomto složení skupina fungovala v letech 1995 až 1998.
Touha po žánrové změně, směrem k blues-rocku, vyvolala zákonitě i postupné změny nástrojů a osob. V průběhu roku 1996 přibyl hráč na el. kytaru Petr Busta a kongista Filip Markes a tím byla cesta k folk-rocku a blues otevřena. Se začátkem roku 1997 došlo k radikální změně a to příchodem bubeníka Jardy Lusta. Fontanelu opustili Vlád‘a Korbela a Anežka Opekarová. Filip Markes nyní hostoval jako saxofonista.
Po celkem úspěšném roce, kdy se Fontanela zúčastnila největších našich festivalů – Porty v Plzni a Zahrady v Náměšti na Hané, natočila skupina krátké CD TAK POJĎ obsahující čtyři blues-rockové původní skladby. V polovině roku 1998 došlo k další změně a to na postu bubeníka, kdy Jardu Lusta nahradil Pavel Žák.
Nejzásadnější změna však přišla jako rána z čistého nebe na konci roku 1998, kdy se rozhodla FONTANELU opustit frontmenka, zpěvačka Miluška Hrdličková, a tím se FONTANELA stala výhradně chlapskou záležitostí se silnou inklinací ke kořenům blues.
Saxofonista F.Markes šel za svými projekty a místo něho začal opět hrát M. Hostek. Posilou se také stal nový kytarista, zpěvák a hlavně autor mnoha písní Petr Čermák.
FONTANELA se objevila v těchto letech na festivalech – Blues Aperitiv ŠUMPERK, Porta PLZEŇ, Zahrada NÁMEŠT, Houpačka VELEŠIN, Folk PROTIVÍN, Léto pod Věží VELĚŠÍN, Folková Růže JINDŘICHŮV HRADEC a dále absolvovala řadu klubových vystoupení. V květnu roku 2002 spatřilo světlo světa CD s názvem FONTANELA 2002 zahrnující čtrnáct písní bluesrockového a folkrockového ražení převážně z pera členů kapely a jejich přátel. Od začátku roku 2003 s rozšířením repertoáru směrem k jižanskému rocku, posílil kytarový val el. kytarista Stěpán Žák.
Na jaře roku 2005 kapela natočila další autorské CD pojmenované KOČIČÍ BLUES……
Z vlastního rozhodnutí opustil FONTANELU v roce 2008 Petr Čermák.
Kapela pokračovala v sestavě – JARDA BARTIZAL – zpěv, kytara, harmonika, VLASTA NEDOROST – baskytara, PETR BUSTA – elektrické kytary, ŠTĚPÁN ŽÁK – elektrická kytara, PAVEL ŽÁK – bicí a JANA HANUŠOVÁ – sbory… V tomto složení Fontanela vystupuje až do konce roku 2014, kdy s hraním skončil dlouholetý bubeník Pavel Žák spolu s Janou. Touto cestou jim chceme poděkovat za příjemné společné roky, prožité na našich bigbeatových štacích.
http://www.fontanela.net/Video/video.html
Kapela The Back Pain se zrodila počátkem léta 2023 náhle a z čirého nadšení. Jde o uskupení jak stále aktivních muzikantů, tj. Milan Borovka – kytara (Zájezd, Vrána, Submarine Deffect) a Honza Bárta – bicí (Fontanela),
tak i navrátilců po delší pauze a to jsou Milan Caha – baskytara (Trident), Verča Borovková – zpěv (Vrána, Submarine Deffect) a Olina Lebedová – kytara (Pentagon, Downgrade). The Back Pain hrají čistě pro radost a odreagování a soustředí se prozatím na písničky převzaté (Pretty Reckless, Pearl Jam, Foo Fighters aj.). Po dvou úspěšných vystoupeních (Nedabyle – stodola, Trocnov – hospoda) navazuje kapela svou tour třetím koncertem zde v Highwayi.
Delta Fuse je irská bluesrocková kapela. Jejich sound je namočen do soulu a šedesátkové psychedelie. Debutové album se jmenuje „A Matter Of Love And War“.
Jack McHale – kytara a zpěv, Ben Graham – baskytara, Sandy Aicken – bicí
Mike Ross je britský bluesový, rockový & „americana“ kytarista, skladatel a zpěvák. V současné době žije v Brightonu. Vydal dvě studiová alba, Spindrift (2014) a Jenny Place (2016) a jeden živý záznam „‚At The 100 Club'“ (2016). Mike píše oduševnělé blues-rockové písně v těch nejlepších tradicích Creedence Clearwater Revival & Dylanova Bandu, hraje na kytaru blues ve stylu připomínajícím Almann Brothers a usiluje o to zpívat jako Otis Redding či Paul Rodgers. Je držitelem několika britských výročních bluesových cen (British Blues Awards) v několika různých kategoriích. Mike bere na koncertech své posluchače na jedinečný a podrobný výlet do „Historie dějin blues“, jehož začátek leží v deltě řeky Mississippi na počátku 20. století. Jeho velmi emotivní hlas a opojná virtuózní hra na kytaru nás doprovázejí na každé pídi/stopě této cesty. „Prostě muzikant namočený až po uši v soulu a vypálený/vytvrzený v blues“.
Ve známém českobudějovickém klubu Highway 61 jsme už párkrát vystupovali. A když jsme dostali možnost představit naši novou desku na tomto místě, ani na chvilku jsme nezaváhali. K tomu, jako bonus, jsme se dohodli s velmi zajímavou místní kapelou Drc.
Společný koncert spřátelených formací, který proběhne v rámci turné „Tichá radost na cestách“, kde blues rocková skupina Mrakoplaš,
spolu se skvělými manžely Švejkarovými a celou kapelou DRC, představují stejnojmenné album nominované na žánrovou Cenu Anděl 2023 a zahrají další autorskou tvorbu.
Mrakoplaš
Je skupina pohybující se na pomezí žánrů blues, boogie a folku. Pravidelně ji můžete vídat v pražských klubech Balbínova poetická hospůdka, Carpe Diem, Blues sklep, a na mnohých letních festivalech. Vystupuje nejen ve své základní sestavě (2 zpěvy, kytary, basa, bicí), ale také ve velmi příjemné, komorní formaci s light rytmickou sekcí, která se výborně hodí do nejmenších klubů a na akustická pódia. Tato formace hraje autorskou muziku okořeněnou světově proslulými skladbami, které do svého repertoáru přidává při dlouhých tříhodinových vystoupení.
DRC
Je českobudějovická folková skupina, která hraje v obsazení Jan Švejkar (kytara, zpěv), Hana Švejkarová (zpěv), Vítek Zicha (kytara, zpěv), Petr Lunga (kontrabas) a Janek Švejkar mladší (foukací harmonika, zpěv). Hlavní tvář této hudební formace tvoří Jan a Hana Švejkarovi, kteří svým spoluhráčům již dlouhá léta udávají osobitý směr. Po textové stránce skupina DRC v současné době spolupracuje s textaři Zbyškem Raškou a Šárkou Kavanovou. Na všech vydaných CD však najdete písničky i zcela autorské, z domácí dílny Hanky a Honzy. Jejich hudební tvorbu ovlivnila především jihočeská folková scéna s protagonisty Pavlem Žalmanem Lohonkou s Minesengry, Nezmary, Pavlínou Jíšovou, skupinou Sem tam ale i Brontosaury nebo skupinou Nerez se Zuzanou Navarovou.
Blues Baron´s a Elen je bluesrocková kapela hrající hudbu 70. let ( The Doors, Cream, BB King, J.Hendrix, Mudddy Waters, ZZ Top, P. Smith, J. Joplin, Lynyrd Skynyrd, C. Santana a další )
zpěv – Elen Burešová
kytara – Petr Kohout
klávesy – Roman Míšek
saxofon – Vít Kohout
bass – Miroslav Hrdý
bicí – Pavel Hájek Doktor Buben
Přijďte na nezapomenutelný večer s Red Hot Chili Budweis!
Milí fanoušci skvělé hudby,
s radostí vás zveme na jedinečný koncert naší kapely Red Hot Chili Budweis! Připravte se na večer plný energie, skvělých rytmů a nezapomenutelných melodií, které vám přinesou ty největší hity legendárních Red Hot Chili Peppers.
Kdy: 30. listopadu
Kde: klub Highway 61
Čas: 19:30
Naše kapela se skládá z nadšených hudebníků, kteří sdílejí vášeň pro hudbu a rádi vás provedou světem funky rocku. Od klasických hitů jako „Californication“ a „Scar Tissue“ až po energické skladby jako „Give It Away“ a „By The Way“ – připravte se na pořádnou porci zábavy!
Přijďte s námi oslavit hudbu, která spojuje generace, a užijte si večer plný tance, smíchu a skvělých okamžiků. Nezapomeňte si vzít své přátele a rodinu – čím více, tím lépe!
Těšíme se na vás! Společně vytvoříme nezapomenutelnou atmosféru!
V pátek 6.12.2024 v českobudějovickém klubu Highway 61 představí hudebně-výtvarný projekt Universal Underground svou rockovou kapelu, která z dílny autorů Lou Reed & John Cale přehraje skladby ze tří desek The Velvet Underground. Ve famózním složení zavelvetují: Jitka Charvátová – zpěv, Tomáš Hradil – kytary, zpěv, Petr Kučera – klávesy, Radim Pígl – bicí a Honza Svobodný – basa, zpěv.
The Fellows– hardrocková legenda z Českých Budějovic
Českobudějovická hardrocková kapela je považována za první, která se v Českých Budějovicích tímto hudebním směrem zabývala, založena kytaristou Janem Králem v roce 1969 na tehdy ještě vojenském budějovickém letišti, kde ostatní členové kapely vykonávali základní vojenskou službu. Při jejím zrodu stáli hudebníci Jan Král-kytara, Jiří Cisler-baskyara, František Ryba-bicí, Miroslav Strnad-zpěv. V této době fungovala jako trio se zpěvákem a hrála povětšinou převzaté, ale i vlastní bluesové skladby, pak ponejvíce skladby skupiny Led Zeppelin. Kapela měla tehdy velmi ojedinělý a v té době progresivní nadčasový zvuk. Hrávala na různých zábavách, většinou v českobudějovické Besedě a do osudného koncertu Plastic People na „Americe“ v Rudolfově u CB. Nástupem klávesisty Romana Křenka a zpěváka Tomáše Maxy přišla éra skladeb skupiny Deep Purple, ve které se kapela nejlépe orientovala a to hlavně přičiněním vysoké úrovně hry a charakteristického zvuku solové kytary Jana Krále. V kapele se pak průběhem let vystřídalo mnoho jiných muzikantů jako Milan Čepička, Jan Bezpalec, A.Herrmann, Karel Hruška aj. Kapela ukončila činnost někdy kolem roku 1976.
Před několika lety se na podnět vzpomínkové akce retro čajů podařilo baskytaristovi Jiřímu Císlerovi dát tuto skupinu opět dohromady a vystoupila v programu v částečně omlazené sestavě s jejím legendárním zpěvákem Tomášem Maxou „Mášou“ , když kytaristu J.Krále nahradil Miloš Švec a na krátkou dobu též Jan Hony Podlešák. Posléze „Mášu“ pro jeho zdravotní potíže nahradil Mladen Djelmo.
Kapela tedy působí pod vedením Jiřího Císlera znovu od roku 2007 již v částečně omlazené sestavě, když po úmrtí T.Maxy a R.Křenka tyto nahradili zpěvák Mladen Djelmo a klávesák A.Herrmann. V roce 2016 opouští kapelu zpěvák Mladen Djelmo a nahrazuje jej Milan Říha.
Tento působí v kapele do konce roku 2019, kdy jej nahradila zpěvačka Michaela Fifková, která spolu s basistou J.Císlerem vytvořili nové pěvecké znění nejen „párplovského“repertoáru, ale i skladeb jiných světových autorů. Po úmrtí vynikajícího bubeníka v r.2020 Milana Čepičky, nahrazuje jeho post Dan Hubáček, střídající s Martinem Hrdinou.
Současná sestava: Miloš Švec-kytara
Jiří Císler-baskytara, zpěv
Antonín Herrmann- klávesy
Dan Hubáček- bicí (alt.Martin Hrdina)
Mladen Djelmo- zpěv (alt. Míša Fifková)