Wanda Johnson

Kdy:
Září 10, 2019 @ 7:30 pm – 10:00 pm Europe/Prague Časové pásmo
2019-09-10T19:30:00+02:00
2019-09-10T22:00:00+02:00
Wanda Johnson se narodila v Jižní Karolíně ve velké rodině (má osm sester) s hudební tradicí. Sama však začala zpívat až ve druhé polovině 90. let a debutové album „Call Me Miss Wanda“ vydala teprve v roce 2003. O tři roky později vydala druhé album „Natural Resource“. Toto album vzbudilo velký zájem a zajistilo Wandě Johnson pozvánku k účasti na jedné z nejvýznamnějších událostí světa blues, Pocono Blues festivalu. V hodnocení vydaném v Texas Blues Magazine se mimo jiné hovoří o největším překvapení celého festivalu. Wanda Johnson předvedla skvělé originální písně a pravidelně častovala posluchače úsměvem, který by rozzářil i tu nejtemnější jeskyni. Obdobně se o Wandě hovoří jako o „novém hlasu i duši blues z Jižní Karolíny“.

Významnou roli v jejím profesionálním životě představuje pianista, kapelník a skladatel Gary Erwin. Jejich společné vystoupení na Chicago Blues Festivalu 2007 považovala velká část kritiky za největší událost festivalu. Wanda Johnson je určitě na cestě stát se jednou z nejlepších zpěvaček naší doby.

“Wandin hlas má unikátní zvuk díky suchému vibratu. Je to působivé debutové CD talentovaná a nápadité zpěvačky.” (David Whiteis – Living Blues)

“Je skvělou skladatelkou a ještě lepší zpěvačkou se silným, výrazným hlasem a rozsáhlými schopnostmi vyjádřit něco nového. Wanda má jasnou budoucnost a chci sledovat její další vývoj. Jsem ohromen.” (Norman Darwen – Blues & Rhythm)

 

“Jméno Wandy Johnson je synonymem duše blues… Těchto 51 minut blues ukazuje, jak velkou zpěvačkou je. Desku by měl slyšet každý milovník dobrého vokálního blues.” (Billy Bop Magazine)

 

“Debut Wandy Johnson byl nečekaně jedním z vrcholů roku 2003. Od té doby netrpělivě čekám na novou nahrávku. A dočkal jsem se: je to klasická jižní duše z 60. a 70. let s nádechem jazzu, blues, balady, gospelu – jedním slovem skvělé nové album Wandy Johnson.” (Norman Darwen – Blues & Rhythm)