Čvn
9
So
2018
Trio de Compostela
Čvn 9 @ 7:30 pm – 10:00 pm

Trio hraje směsici španělské, folk/rock-ové či „world“ music a to v češtině, angličtině, chorvatštině a španělštině.

Po více jak deseti letech seskupení Trio de Compostela natočilo výběrové album nejúspěšnějších nebo nejzajímavějších písní, které na tomto koncertě bude mít křest a samozřejmě bude k dostání pro všechny zájemce.

https://www.triodecompostela.cz/

 

Čvn
15
2018
The Kingsize Boogiemen
Čvn 15 @ 7:30 pm – 10:00 pm

Kapela The Kingsize Boogiemen vznikla v roce, jehož číselné označení si již žádný z členů přesně nepamatuje. Je to totiž seskupení drzých, ba vyzývavých týpků,jejichž smysl pro konzumaci kdečeho, spojený s mnohými výtržnostmi nejtrestuhodnějšího rázu, nezná mezí.

Říkají, že hrají blues… Pche! Co takový Mady Vótrs či BikVoltr Hortn, Voltr Džejkops alias Lidl Voltr, Džimi Hendriksalias Džimi Tulipán, Džon Lí Hukr alias Neznám noty, neznámtext, hraju blues!, Stýv Rej Vón alias Letec, Vilí Diksn aliasHučikučimen, co tito pánové na to? Nic… Všichni jsou mrtví.

Čvn
18
Po
2018
Krissy Matthews (Velká Británie, bluesrock)
Čvn 18 @ 7:30 pm – 10:00 pm

Famózní britský bluesrockový kytarista, zpěvák a skladatel Krissy Matthews se svou kapelou se vrací do České republiky!

Krissy Matthews patří k nastupující generaci bluesrockových hvězd. I přes své mládí už stihl spolupracovat a koncertovat s řadou velkých jmen, musíme jmenovat aspoň ty hlavní – Jeff Healey, Walter Trout, Robben Ford, Joe Bonamassa.  To mluví za vše…:-)

Krissy Matthews – kytary, zpěv

Keith Matthews/Sam Weston – basová kytara

Max Maxwell – bicí nástroje

http://www.krissymatthews.com/

Čvn
23
So
2018
Fekete Jenö & Horváth Misi (Maďarsko, blues)
Čvn 23 @ 7:30 pm – 10:30 pm

Koncert maďarského bluesového dua v rámci jejich evropského turné.

Jenö Fekete je kytarista známý již od 80. let jako velký propagátor a milovník tradičního Blues. Jeho charakteristický projev ve hře na kytaru i zpěvu vám připomene původní bluesové ikony a velikány tohoto žánru.

Misi Horváth patří mezi přední maďarské hráče na foukací harmoniku. Kromě afroamerické bluesové hudby řadí ke svým inspiračním zdrojům i latinu a balkánskou hudbu.

Pro zakoupení lístků v předprodeji a rezervaci míst k sezení pište na clubhighway61@seznam.cz nebo volejte na 606 469 251.

Srp
30
Čt
2018
Dura & Blues Club
Srp 30 @ 7:30 pm – 10:00 pm

Přední slovenský bluesový zpěvák a frontman kapely Bluesweiser Dura Turtev, tentokrát za doprovodu své další formace Blues Club.  Turné je věnováno nedávno zemřelému slovenskému baskytaristovi Fedoru Frešovi, který se ho měl původně také zůčastnit.

Dura Turtev – kytara, zpěv

Ivan Tomovič – kytary

Boboš Procházka – foukací harmonika

 

Zář
4
Út
2018
Jonn Del Toro Richardson (USA, bluesrock)
Zář 4 @ 7:30 pm – 10:00 pm

Další velká hvězda na pódiu klubu Highway 61!

Jonn Del Toro Richardson pochází z muzikantské rodiny. Svou techniku a muzikantský um „vybrousil“ v mnoha projektech různých žánrů, poté se začal plně věnovat Blues, které jej uchvátilo.

Působení v kapele Blue Mercy Blues Band ho v roce 2005 přivedlo na vyhlášenou soutěž „International Blues Challenge“ v Memphisu. Zde Richardson získal ocenění „Albert King Award“ pro nejslibnějšího bluesového kytaristu této soutěže.

V roce 2011 vydal Jonn společnou desku „Time Slips On By“ s Richem Del Grosso,  v roce 2013 přišlo další úspěšné album „Drivin´Me Wild“ , tentokrát dohromady s neméně známým Seanem Carneym. V listopadu 2015 přišla první sólová deska „Tengo Blues“ , která Jonnovi vynesla nominaci na ocenění „Blues Blast Award“ a v roce 2017 dokonce vítězství v kategorii Debut roku při udělování cen The Blues Foundation.

Jonn Del Toro spolupracoval se spoustou slavných jmen, jmenujme aspoň ty nejznámější: Otis Taylor, Bob Margolin, Hubert Sumlin, James Cotton, Bob Stroger, Willie „Big Eyes“ Smith, a mnoho dalších.

 

https://jonndeltororichardson.com/home

Zář
14
2018
Koloband
Zář 14 @ 7:30 pm

Českobudějovická kapela ve své nejlepší formě opět u nás v klubu Highway 61! Přijďte si užít tu pravou blues-rockovou atmosféru v dobré společnosti Garryho Moora, Joa Bonamassy, Robbena Forda, Neila Younga, Free, Thin Lizzy a dalších… http://www.koloband.cz/music.html

Zář
21
2018
The Bladderstones
Zář 21 @ 7:30 pm – 10:00 pm

Blues crossoverové power trio, které hledá tradici a osobní příběh bluesové hudby v současnosti. V roce 2014 vydali CD Bored of Love, v roce 2015 zvítězili v mezinárodní bluesové soutěži Blues aperitiv a do roku 2016 vstupují s novým hráčem na bicí. V roce 2016 získali ocenění Bluesovej ankety 2016 „Nejlepší počin na české bluesové scéně v roce 2015“, kterou uděluje BLUESMUSIC.SK, člen Evropské bluesové unie „European Blues Union“ a světové nadace „The Blues Foundation“. V roce 2017 vydává druhé autorské album Without Cover u labelu Indies Happy Trails.
http://bandzone.cz/thebladderstones

Zář
29
So
2018
Old Steamboat
Zář 29 @ 7:30 pm – 10:00 pm

Old Steamboat je veselá jazzová kapela z jižních Čech. Působí již přes 20 let a za tu dobu si vybudovala bohatý repertoár zahrnující jak české, tak i zahraniční jazzové evergreeny.

 

http://www.oldsteamboat.info/

Říj
5
2018
Rusty Nail ( CZ )
Říj 5 @ 7:30 pm – 10:00 pm

Rusty Nail je Brněnská bluesrocková kapela s více jak desetiletou historií.
Pavel „Bača“ Bačík – bicí
Jirka Pešek – baskytara
Pepa Trumpeš – zpěv
Filip Kantor – kytara, zpěv
Sandrine Amadou Titi – zpěv
http://bandzone.cz/newrustynail